آشنایی با امکانات مختلف درس افزار( فیلم)

در این بخش قصد داریم شما را با بخش‌های مختلف محیط درس‌افزار آشنا کنیم. امکانات مهمی که در این سامانه در اختیار شما قرار گرفته است در ویدیوهای مختلف این بخش توضیح داده شده است. با تسلط بر این موارد می‌توانید به بهترین و حرفه‌ای‌ترین وجه ممکن با کاربران تعامل کنید.

در ابتدا باید توجه داشته باشید که ثبت نام زمانی است که می‌خواهیم کاربران وارد یک درس بشوند در صورتی‌که ثبت مشخصات کاربر و تایید هویت، زمانی است که کاربران می‌خواهند وارد سامانه بشونددر سامانه درس افزار راه‌های مختلفی وجود دارد که کاربران بتوانند به درسی دسترسی داشته باشند. به طور مثال مدیر سایت می‌تواند آنها را به‌صورت دستی (تک به تک) یا به روش [[همگام سازی کارگروه]] ثبت‌نام کند یا در صورت داشتن دسترسی‌های لازم خود کاربر در درس مربوطه ثبت‌نام کند. برای شروع کار از منوی سمت راست درس، گزینه «شرکت‌کنندگان» را انتخاب کرده و پس از ورود به قسمت شرکت کنندگان در سمت چپ صفحه دکمۀ «ثبت‌نام کاربران» را کلیک کنید.در این مرحله پنجره‌ای باز خواهد شد که پارامترهای ثبت‌نام را در آن مشخص می کنید.

درصورتی‌که قبلا کارگروه‌ها را تشکیل داده‌اید می‌توانید از طریق «انتخاب هم‌دوره‌ای» یک یا چند [[کارگروه]] را به درس اضافه کنید، برای آشنایی بیشتر با این بخش به صفحه [[همگام سازی کارگروه]] مراجعه نمایید. 
اضافه کردن کاربر به صورت تک به تک را در صفحه [[ثبت نام دستی]] توضیح داده‌ایم.

همچنین به‌منظور مشاهده و مدیریت ثبت‌نام‌ها در هر درس

        1.    از منوی تنظیمات (چرخ‌دنده) گزینۀ «بیشتر» را انتخاب کنید.

        2.    از سربرگ «کاربران» گزینه «روش‌های ثبت‌نام» را انتخاب کنید.

انواع روش‌ها و تعداد ثبت‌نام‌شده‌ها قابل مشاهده است، درصورتی‌که بخواهید دسترسی به ثبت‌نام در هر روش را غیرفعال کنید علامت چشم مقابل آن‌را خاموش کنید

با کلیک کردن روی «اضافه کردن روش» افزودن روش همگام‌سازی کارگروه نیز مهیاست