آشنایی با امکانات مختلف درس افزار( فیلم)

در این بخش قصد داریم شما را با بخش‌های مختلف محیط درس‌افزار آشنا کنیم. امکانات مهمی که در این سامانه در اختیار شما قرار گرفته است در ویدیوهای مختلف این بخش توضیح داده شده است. با تسلط بر این موارد می‌توانید به بهترین و حرفه‌ای‌ترین وجه ممکن با کاربران تعامل کنید.


یکی از راه‌های برگزاری جلسات در مدارس، استفاده از کنفرانس روم یا سالن کنفرانس است. 
شاید این سوال برای شما مطرح شود که با وجود امکان برگزاری کلاسهای آنلاین در سامانه درس افزار، استفاده از سالن کنفرانس چه لزومی دارد؟

  • شرکت در کلاس آنلاین سامانه مختص کاربرانی است که قبلا در سامانه عضو کرده‌اید و برای افرادی که کاربر سامانه نیستند (مانند اولیاء)  امکان ورود به کلاس فراهم نیست؛ سالن کنفرانس به شما امکان برگزاری جلسات بدون نیاز به نام کاربری را می‌دهد.
  • در حالت عادی ظرفیت شرکت کنندگان در کلاس آنلاین حداکثر 80 نفر می‌باشد و سالن کنفرانس این ظرفیت را تا 120 نفر پشتیبانی می‌کند.
  • در بعضی مجتمع‌های آموزشی سایت مدرسه دخترانه و پسرانه به صورت جداگانه ارائه شده است و برای برگزاری جلسه بین مدرسه‌ای نیاز به فضایی دیگر است.
نحوه استفاده از سالن کنفرانس
برای استفاده از این فضا ابتدا لازم است وارد سایت http://conference.darsafzar.ir/b شوید و کاربری مخصوص خود را ایجاد کنید. بهتر است هر مدرسه یک کاربری با نام مدرسه داشته باشد. بدین منظور ابتدا گزینه «sign up» را انتخاب کرده و مشخصات را وارد کنید. 
پس از ایجاد حساب کاربری، نام مجتمع را به واحد پشتیبانی اعلام کنید تا دسترسی شما را در حالت فعال قرار دهند. حال می‌توانید وارد حسب کاربری خود شوید و لینک ورود به سالن کنفرانس را برای دعوت از مدعوین جلسه کپی کرده در اختیارشان بگذارید.

نکته 1 :

توجه داشته باشید جهت برگزاری جلسه در اتاق کنفرانس باید از چند روز قبل روز و ساعت برگزاری را به واحد پشتیبانی اعلام نمایید تا استفاده از این فضا در آن ساعت برای شما رزرو شود؛ این کار به منظور عدم تداخل در جلسات مدارس مختلف و استفاده بهینه از ظرفیت سرورها انجام می‌شود.

نکته 2 :

پشتیبان درس افزار نیم ساعت قبل از شروع جلسه، حساب کاربری شما را فعال کرده و پس از اتمام جلسه آن‌را غیرفعال خواهد کرد. 

نکته 3 :

حداکثر تعداد شرکت کنندگان درجلسات کنفرانس روم 120 نفر می‌باشد. در صورت برگزاری جلسه با ظرفیت بیشتر از واحد پشتیبانی کمک بگیرید.

نکته 4 :

امکان ضبط جلسات کنفرانس روم فراهم نمی‌باشد. 


ایجاد اتاق‌های مختلف در سالن کنفرانس

شما می‌توانید به منظور تفکیک کردن لینک جلسات مختلف که به صورت مستمر برگزار می‌شوند از اتاق‌های زیرمجموعه حساب کاربری خود استفاده نموده و تنظیمات هریک را تعیین کنید. برای این منظور درصفحه اصلی (Home room) گزینۀ "create a room"  را کلیک کرده و یک اتاق جدید بسازید، به طور مثال می‌توانید برای جلسه با اولیاء دبستان و دبیرستان از اتاق‌های جداگانه استفاده کنید تا لینک جلسات هم یکی نباشد. 


قابل توجه اینکه شما می‌توانید از قسمت تنظیمات پروفایل زبان برنامه را به فارسی تغییر دهید. در این حالت تنظیمات اتاق را راحت‌تر تغییر می‌دهید. به طور مثال می‌توانید تعین کنید که کاربران هنگام ورود به اتاق در حالت بی‌صدا (با میکروفون خاموش) وارد شوند، و یا اینکه هر کاربری قبل از ورود به جلسه تایید مدیر را دریافت کند.