آشنایی با امکانات مختلف درس افزار( فیلم)

در این بخش قصد داریم شما را با بخش‌های مختلف محیط درس‌افزار آشنا کنیم. امکانات مهمی که در این سامانه در اختیار شما قرار گرفته است در ویدیوهای مختلف این بخش توضیح داده شده است. با تسلط بر این موارد می‌توانید به بهترین و حرفه‌ای‌ترین وجه ممکن با کاربران تعامل کنید.


نحوه ثبت‌نام دستی کاربران در یک درس

ابتدا در درس مربوطه روی لینک شرکت‌کنندگان در نوار سمت راست کلیک کنید و سپس وارد تنظیمات شوید. اگر روی گزینۀ روش‌های ثبت‌نام کلیک کنید، راه‌های ثبت‌نام و دسترسی به دوره را خواهید دید. اولین گزینه‌ای که می‌بینید ثبت‌نام دستی است.
با کلیک کردن روی روش‌های ثبت‌نام وارد صفحه زیر خواهید شد. تعداد کاربران ثبت‌نام شده قابل مشاهده است و از طریق کلیک روی آیکون آدمک میتوان اعضای جدید را اضافه کرد. همچنین با روشن کردن چشم می‌توانید به [[کاربر مهمان]] اجازه دسترسی به درس مربوطه را بدهید و یا به کاربران اجازه دهید خودشان در این درس ثبت‌نام کنند.

با کلیک کردن روی چرخ‌دنده مقابل سطر ثبت‌نام‌های دستی، وارد تنظیمات این بخش خواهید شد.
پس از انجام تنظیمات اولیه وارد لینک شرکت‌کنندگان در نوار سمت راست شده "ثبت‌نام کاربران" را انتخاب کنید. بخش‌های مربوط به ثبت‌نام در تصویر زیر مشخص شده است. توجه داشته باشید که در روش ثبت‌نام دستی فقط پارامتر انتخاب کاربران و تخصیص نقش را کامل کنید. پارامتر انتخاب هم‌دوره‌ای مربوط به زمانی است که بخواهید اعضای یک [[کارگروه]] را به صورت گروهی در این درس ثبت‌نام کنید؛ این روش ثبت‌نام در بخش [[همگام سازی کارگروه]] توضیح داده شده است.