آشنایی با امکانات مختلف درس افزار( فیلم)

در این بخش قصد داریم شما را با بخش‌های مختلف محیط درس‌افزار آشنا کنیم. امکانات مهمی که در این سامانه در اختیار شما قرار گرفته است در ویدیوهای مختلف این بخش توضیح داده شده است. با تسلط بر این موارد می‌توانید به بهترین و حرفه‌ای‌ترین وجه ممکن با کاربران تعامل کنید.

جهت ایجاد کارنامه سلسله مراتبی، پس از ایجاد کارنامه که در صفحه [[کارنامه]] توضیح داده شد، دبیر مربوطه باید نمرات دانش‌آموزان را با فراخوانی از دفتر نمره وارد کند. برای این کار لازم است نمرات دانش‌آموزان را به دلخواه خود دسته‌بندی کرده باشید که نحوه دسته‌بندی نمرات در صفحه [[دفتر نمره مقدماتی]] آموزش داده شده.

هنگامی‌که دبیر نمره‌دهی را آغاز می‌کند، در قسمت بالای صفحه بخش «فراخوانی نمرات از دفتر نمره درس» را مشاهده می‌کند. مطابق تصویر پس از کلیک کردن روی «انتخاب مورد یا دسته نمره دهی» صفحه‌ای که دسته‌بندی دفتر نمره را نمایش می‌دهد قابل مشاهده است. (تصویر دوم) 
هنگام فراخوانی نمرات با انتخاب دسته مورد نظر، کلیه آیتم‌های نمره آن دسته فراخوانی خواهند شد. 

در بخش انتخاب ستون، ستون موردنظر را انتخاب کرده و پس از تیک زدن «ذخیره ساختار سلسله مراتبی نمرات»، دکمه «اعمال» را کلیک کنید. 
پس از اعمال کردن نمرات دفتر نمره در ستون انتخابی، سایر ستون‌های دفتر نمره نیز تکمیل شده و تایید نهایی نمرات را کلیک کنید. کارنامه را در حالت پیش فرض قرار داده و آن را مشاهده نمایید. نمونه ای از کارنامه سلسله مراتبی را در تصویر زیر ملاحظه نمایید.